About

Hi there. I guess you’re wanting to know who I am. I mean, let’s face it: you’ve just clicked on the About button and I don’t know why else you’d want to click there.

So: my name’s Maria. I’m Estonian by upbringing and New Zealandish by residence. My home is on the South Island.

The purpose of this blog isn’t entirely clear to me. Yet. Partially it is to keep myself amused and occupied. Writing is how I unload and destress, and how I build joy and share experiences. Partially, though, it is to simply clear my head (and boy is there a lot of it sometimes, sorry).

You like it here? You’re welcome.

You don’t like it here? My condolences, but you did click on this page yourself, you know.

Have a good day, guys.

10 comments:

 1. Tere, Maria!

  Olen Sinu blogi kauaaegne lugeja. Sa oled ainuke eestlane, keda Uus-Meremaalt tean :-). Sellepärast võtan julguse kokku ja pöördun Sinu poole ühe palvega. Teen ülikoolis ühe kodutööna võrdlevat uurimust IKT oskuste õpetamise kohta üldhariduskoolides Eestis ja Uus-Meremaal. Tahtsin uurida, oled Sa viimati lugenud mõnd artiklit, mis käsitleks Uus-Meremaa haridussüsteemi IKT õpetamise valguses ja oleks Sul mahti jagada minuga artikli linki? Oskad Sa soovitada mõne asutuse kodulehte, kust võiksin uurimusega alustada?

  Loomulikult on täiesti arusaadav, kui Sa ei soovi/ ei jõua selle teemaga tegeleda. Igal juhul soovin edu ja jään uusi blogipostitusi ootama!

  Tervitades ja ette tänades
  Riin

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eee... misasi on IKT? ;)

   Delete
  2. Palun vabandust :-). IKT tähendab põhimõtteliselt arvutiõpetust ja robootikat ja programmeerimist ja muid oskuseid, mida digipädeval kodanikul vaja.

   Delete
  3. Hmm. Vastust kohe ei tea - ja kuna hetkel on koolivaheaeg, siis ei ole, kellelt küsida. Aga pooleteise nädala pärast hakkab kool uuesti pihta, võin välja uurida. Mis kooliiga sind huvitab? Keskkool? Põhikool? Algkool?

   Delete
  4. Riin, küsisin täna õpetajalt IKT kohta. Ta ütles, et just alles (ma ei tea, millal täpselt - ei taibanud küsida) pani Uus-Meremaa haridusministeerium paika uue "Digital Curriculum", mis kehtib läbi terve kooliea - alates 1-st klassist kuni 13-ndani välja. Järgmisest aastast alates (2020) hakkab see kõikidele kehtima. http://education.govt.nz/our-work/changes-in-education/digital-technologies-and-hangarau-matihiko-learning/

   Delete
  5. Igaks juhuks lisan juurde, et Uus-Meremaal on nagu kaks... erinevat koolisüsteemi. Ei oska seda täpselt seletada, kuna ma ei ole teise poolega kursis, aga et on inglisekeelne haridussüsteem ja siis kõrvalt on maoorikeelne süsteem. Ja maoori süsteemis õpetatakse mitte lihtsalt teises keeles, vaid natuke erinevalt, et kultuuriliste eripäradega arvestada. Seetõttu, kui sa guugeldad ja Uus-Meremaa õppekava vaatad, siis kui sa näed mingeid osi, millel on sellised "naljakad" nimed ja päris täpselt ei saa aru, mis värk on, siis sa arvatavasti oled maoori õppekava dokumendis ninapidi. https://www.education.govt.nz/quick-links/maori/ seletab natuke maoori õppesüsteemi kohta.

   Delete
  6. Suur aitäh, Maria! Uurisin ise ka Uus-Meremaa kohta ja sain aru, et hetkel ongi selle informaatika õpetamisega nii, kuidas iga kool ise otsustab. Vaatan kindlasti seda uut õppekava projekti. Aitäh, et viitsisid minu jaoks teemat uurida! Kui kuidagi saan vastuteene osutada, anna palun teada!

   Aitäh!
   Riin

   Delete
 2. See oleks suurepärane, aitäh! Kõige rohkem huvitaks mind põhikool (kui leiaks infot ka algkooli kohta, oleks väga tore).

  ReplyDelete