About

Hi there. I guess you’re wanting to know who I am. I mean, let’s face it: you’ve just clicked on the About button and I don’t know why else you’d want to click there.

So: my name’s Maria. I’m Estonian by upbringing and New Zealander by choice and circumstance. My home is on the South Island.

The purpose of this blog is to, partially, keep myself amused and occupied; to share experiences and, partially, to simply clear my head.

You like it here? You’re welcome.

You don’t like it here? My condolences, but you did click on this page yourself, you know.

Have a good day, guys.

12 comments:

 1. Tere, Maria!

  Olen Sinu blogi kauaaegne lugeja. Sa oled ainuke eestlane, keda Uus-Meremaalt tean :-). Sellepärast võtan julguse kokku ja pöördun Sinu poole ühe palvega. Teen ülikoolis ühe kodutööna võrdlevat uurimust IKT oskuste õpetamise kohta üldhariduskoolides Eestis ja Uus-Meremaal. Tahtsin uurida, oled Sa viimati lugenud mõnd artiklit, mis käsitleks Uus-Meremaa haridussüsteemi IKT õpetamise valguses ja oleks Sul mahti jagada minuga artikli linki? Oskad Sa soovitada mõne asutuse kodulehte, kust võiksin uurimusega alustada?

  Loomulikult on täiesti arusaadav, kui Sa ei soovi/ ei jõua selle teemaga tegeleda. Igal juhul soovin edu ja jään uusi blogipostitusi ootama!

  Tervitades ja ette tänades
  Riin

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eee... misasi on IKT? ;)

   Delete
  2. Palun vabandust :-). IKT tähendab põhimõtteliselt arvutiõpetust ja robootikat ja programmeerimist ja muid oskuseid, mida digipädeval kodanikul vaja.

   Delete
  3. Hmm. Vastust kohe ei tea - ja kuna hetkel on koolivaheaeg, siis ei ole, kellelt küsida. Aga pooleteise nädala pärast hakkab kool uuesti pihta, võin välja uurida. Mis kooliiga sind huvitab? Keskkool? Põhikool? Algkool?

   Delete
  4. Riin, küsisin täna õpetajalt IKT kohta. Ta ütles, et just alles (ma ei tea, millal täpselt - ei taibanud küsida) pani Uus-Meremaa haridusministeerium paika uue "Digital Curriculum", mis kehtib läbi terve kooliea - alates 1-st klassist kuni 13-ndani välja. Järgmisest aastast alates (2020) hakkab see kõikidele kehtima. http://education.govt.nz/our-work/changes-in-education/digital-technologies-and-hangarau-matihiko-learning/

   Delete
  5. Igaks juhuks lisan juurde, et Uus-Meremaal on nagu kaks... erinevat koolisüsteemi. Ei oska seda täpselt seletada, kuna ma ei ole teise poolega kursis, aga et on inglisekeelne haridussüsteem ja siis kõrvalt on maoorikeelne süsteem. Ja maoori süsteemis õpetatakse mitte lihtsalt teises keeles, vaid natuke erinevalt, et kultuuriliste eripäradega arvestada. Seetõttu, kui sa guugeldad ja Uus-Meremaa õppekava vaatad, siis kui sa näed mingeid osi, millel on sellised "naljakad" nimed ja päris täpselt ei saa aru, mis värk on, siis sa arvatavasti oled maoori õppekava dokumendis ninapidi. https://www.education.govt.nz/quick-links/maori/ seletab natuke maoori õppesüsteemi kohta.

   Delete
  6. Suur aitäh, Maria! Uurisin ise ka Uus-Meremaa kohta ja sain aru, et hetkel ongi selle informaatika õpetamisega nii, kuidas iga kool ise otsustab. Vaatan kindlasti seda uut õppekava projekti. Aitäh, et viitsisid minu jaoks teemat uurida! Kui kuidagi saan vastuteene osutada, anna palun teada!

   Aitäh!
   Riin

   Delete
 2. See oleks suurepärane, aitäh! Kõige rohkem huvitaks mind põhikool (kui leiaks infot ka algkooli kohta, oleks väga tore).

  ReplyDelete
 3. Tere,

  kirjutasid kunagi oma koera toitmise kohta, kas selles või eelmises blogis, oskad sa mulle ehk linki sellele anda või selle postituseni suunata. Mõtlen ka toitmist muuta ja kuna sa teed üldiselt põhjaliku eeltöö, loeksin veel hea meelega, aga no ei leia.

  Suur tänu!
  Liina

  ReplyDelete
  Replies
  1. Läks meelest su küsimusele varem vastata, aga nüüd tuli meelde, nii et vastus on siin!

   Minu "õpetas välja" koera aretaja, kelle käest me oma koera ostsime. Ta toitis kõiki omi koeri (tal on neid... neli? Kolm? Täpselt ei ole meeles enam) ja kutsikaid toore toiduga ja andis kõigile kutsikate omanikele infot. Kes soovisid toore toiduga jätkata, jätkasid. Tegin oma "uurimistöö" toona ära ja toores toit tundus hea valik, aga kust ma infot täpselt sain... ei mäleta. Kuna Teravmägedel toitsin kelgukoeri samuti toortoiduga, siis see ei olnud päris võõras teema mulle.

   Küsisin oma koera aretaja käest, mis veebilehti sulle soovitada. Tema arvas, et sa võiks lugeda https://vetsallnatural.com.au/. Kuna see on toortoidu TOOTJA veebileht, siis mina suhtuks infosse natuke skeptiliselt - inimesed, kes millegi müümisega raha teenivad, ei hakka tingimata avalikult ütlema, kui nende toodangu tulemusena probleeme võib tekkida :D

   Aga laias laastus: minu koer sai kutsikast peale 1) liha, 2) müslisegu, 3) riisi, 4) aedvilju ja 5) vett. Liha ostsime tapamajast, kes müüsid koertele mõeldud segu suurtes kastides, külmutatuna, nii et kodus oli vaja seda külmkambris hoida ja siis igal kolmandal päeval uus ports välja võtta ja sulama panna.

   Delete