...and it's not Photoshopped either, is it

Edited to add: having done a bit of googling now, I've learned that shaving a husky doesn't actually protect them from heat, so this picture is not that funny any more. Having said that, I'll leave it up for a while for the educational purpose.

I am tired of packing/paperwork/organising, so I go on Pinterest hoping to find something to laugh about.


Well, I definitely found something to laugh about, but I probably should've taken my toothbrush out of my mouth first because now I have to clean the table in front of the computer, too.

5 comments:

 1. See pilt on naljast väga kaugel! Ühtegi huskyt (ega mitmeid teisi tõuge) ei tohiks eales niimoodi pügada, kui ei ole just tõsist meditsiinilist põhjust. See on äärmiselt kurb pilt ja kui see pole photoshop siis mul on sellest koerast väga kahju.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei ole husky't niimoodi pügatuna varem näinud, küll aga ma olen näinud teisi tõuge, keda kuumades niisketes kliimades (Florida näiteks) suveks pügatakse, et nad kuumarabanduse ei saaks. Tavaliselt jäetakse pea pügamata, umbes nagu see pilt.

   Ma peaks küll siinkohal mainima, et kui läheb aruteluks, kas pika karvaga põhjamaa koerad üldse peaks sellistes kliimades elama, siis minu arvamus on, et ei peaks. Ei ole õiglane tõuge, kes on aretatud -20 jaoks panna kliimasse, kus suvel on +43 ja 100% niiskus. Nad saavad seal elada ainult juhul, kui nad on valdava aja konditsioneeriga ruumis ja käivad õues ainult varahommikul, või siis kui nad niimoodi ära pügatakse, nagu see pilt.

   Aga kas sa ütled, et on mingi meditsiiniline põhjus, miks neid niimoodi pügada ei tohiks? Mis see on? Huvipärast.

   Delete
  2. Hmm, guugeldasin nüüd, ja lugesin, et nende pügamine mitte ei kaitse kuumarabanduse eest, vaid hoopis teeb asja hullemaks. Mis on väga huvitav asi lugeda, sest nüüd ma mõtlen neile teistele tõugudele, keda ma olen USAs näinud niimoodi pügatuna ja juurdlen, kas mõnede tõugude puhul on see adekvaatne asi niimoodi teha? Või see kehtib sisuliselt kõigi koerte puhul, et pügamine ei aita, vaid hoopis raskendab?

   Ja juhul, kui koeri üldse ei tohiks niimoodi pügada, kas see tähendab siis sisuliselt, et USA lõuna-osariikides on komme koeri pügada ilma REAALSE PÄDEVA PÕHJUSETA?

   Hmm... Nii või teisiti, õppisin täna uue asja. Aitäh!

   Delete
  3. Jah, üle maailma võitlevad HEAD groomerid selle asja vastu. Kõik njuufad ja kuldsed ja kes iganes veel peaks olema karvikud ka suvel. Mul trennis tervueren ja malinois. Kuuma talub tervu kordades paremini.

   Rebane (see koertega)

   Delete
 2. Jaa, USA lõunaosariikides pügatakse koeri tõesti ilma pädeva põhjuseta, rumalusest. Teadvustamata, et koera karv isoleerib nii külma kui kuuma eest. See vaene husky fotol on tegelikult jah kurb, mitte naljakas vaatepilt. Ma tundsin New Mexicos elades kahte vahvat huskyt, pügamata, pidasid kliimale kenasti vastu. Ja näiteks Austraalias on massiivne saksa lambakoerte kogukond, „sakslased“ on üleüldse üks parema temperatuuriregulatsiooniga tõuge.

  Lisaks, double coated koeratõud (husky, saksa lambakoer, pomeran, chow-chow jt) ajavad soojal aastaajal (või kuumas kliimas) aluskarva nagunii maha. Alles jääb pikakiulisem pealiskarv, karvade vahel liikuv õhk jahtub enne nahani jõudmist kenasti maha. Paljaks pügatud koer hakkab aga kõigepealt uuesti lühikest ja paksu aluskarva kasvatama, vatiinisarnast, mis ei lase loomulikul jahutussüsteemil töötada.

  ReplyDelete