What it will cost to travel to Europe next year

Just in case any of you are interested, here's what it has cost so far to organise our family of four to travel to Europe next year.

Invercargill to Estonia $3,956

$173 plane tickets Invercargill-Christchurch (Air NZ, 3 people)
$80 car petrol Invercargill-Christchurch (1 person)
$3,368 plane tickets Christchurch-Auckland-Shanghai-London (Air NZ & Virgin, 4 people)
$335 plane tickets London-Estonia (Easyjet, 4 people)

Estonia to Invercargill $3,956

$335 plane tickets Estonia-London (Easyjet, 4 people)
$3,368 plane tickets London-Shanghai-Auckland-Christchurch (Virgin & Air NZ, 4 people)
$173 plane tickets Christchurch-Invercargill (Air NZ, 3 people)
$80 car petrol Christchurch-Invercargill (1 person)

Travel insurance $412

$312 Tower Insurance through Kiwibank credit card
$100 coverage top-up for pre-existing medical conditions (2 people)

TOTAL: $8,324

Granted, this does not yet include things such as expenses on the way, dog kennel etc which we expect will bring the total to about $10,000 NZD - but in a nutshell, this is what it'll look like.

11 comments:

 1. ?? Kuidas sa sellise summa kokku saad? Kas te Easyjet piletid ei olegi siis London-Tallinn-London (edasitagasi piletid) et 335 kaks korda sisse arvutad justkui mõlemad otsad 335 maksaks? Samas küsimus ka Uus Meremaalt-Londoni-Uus Meremaa piletite kohta?
  Alice

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sorry, minu viga :) Sain nüüd aru, et see 335 on ju NZD mis siis teebki kahe otsa peale kokku umbes 360 naela :)
   Aga tegelikult kui see total summa GBP panna, siis ei tule sugugi paha hind võttes arvesse, et seal sees on ka veel lennud Eestisse.

   Delete
  2. :)

   Tegelikult ostsime me ju kõik piletid edasi-tagasi, aga kuna see tundus segadusse ajav, kui panna Invercargill-Christchurch üks hind, aga tagasi tulles teine (sama ka Easyjeti kohta, ja Virgini kohta - olenevalt kuupäevast on ju hinnad erinevad), siis ma lihtsalt jagasin piletihinnad pooleks. Ühes suunas üks hind, tagasi tulles sama hind.

   Ega seegi, tegelt, väga ilus lõppkokkuvõttes välja ei näe :), aga ma tean, et paari inimest huvitas, mis selline reis maksab, ja see tundus kõige inimlikum variant hinna seletamiseks...

   Delete
  3. Aa, ja mis puutub sellesse "Aga tegelikult kui see total summa GBP panna, siis ei tule sugugi paha hind võttes arvesse, et seal sees on ka veel lennud Eestisse", siis... võib-olla, kui võtta arvesse, et $8400 on nelja inimese lennud Uus-Meremaalt Eestisse ja tagasi, siis ei ole "paha hind".

   Aga teisalt, kui arvestada, et $8400 on üle kahe kuu palk - kuuendik aasta sissetulekust - siis... ega ta väga tore ei ole maksta ;).

   Selle raha eest saaks niiiiiiii sigapalju teha - maja remontida, vòi isegi sauna ehitada! Aga hetkel, jah, prioriteedid on sellised, et paneme selle raha Euroopa reisi taha hoopis. Kaheksa aastat pole ju Eestis käinud.

   Delete
  4. Kui tahad, et kergem oleks, siis jaga summa 8 aasta peale :P Aastakulu tuleb kohe väiksem :D Aga tegelt on muidugi valus rahakotil... Kahe "maaila otsa" vahele olete sattunud.

   Delete
  5. Ma olen endale ka vahel seletada üritanud, et kui vaadata sellest otsast, et ühe inimese piletiraha tuli $2100 - siis oli hea diil ju. Ja et kuna kaheksa aastat pole Eestis käinud, siis kui kaheksa aasta peale see summa ära jagada, siis aastakulu on $1000 - ka hea diil.

   Aga lõpuks ikkagi on see, et praegu läks kogu see raha korraga pangaarvelt minema, ja selle peale tahaks :) asemel hoopis :S teha.

   Aga pole hullu. Varsti tuleme külla ja kõik on okei :)

   Delete
  6. Seda muidugi, et suur summa on see sellegi poolest, eriti kui arvestada palju selle raha eest midagi muud teha saab, pluss siis palga suhe, aga ma pidasin silmas, et see hind oleks võinud väga kergelt ka palju, palju kõrgem olla :)
   Me maksime ühel talvel London-Tallinn piletite eest $1850 (3 inimest). Sinu $335 (4 inimest) selle kõrval on hea hind. Nagu ma ka sulle kirjutasin, siis ma tavaliselt Eestis käies maksan sama palju vaid 2 inimese eest, sest mul lihtsalt ei ole võimalust kuupäevi valida ja pean koolivaheaegadel reisima. Uus-Meremaale reisimine oleks ka meile finatsiliselt suur väljaminek, kuigi meie palgad palju, palju suuremad.

   Aga jah, see on kogu teie perele väga tähtis reis ja lohuta ennast siis natuke kasvõi sellega, et piletid oleks võinud ju veelgi kallimad olla. Võib olla isegi nii kallid, et teil ei olekski olnud võimalust sellist reisi ette võtta.

   Kurnav saab teil see reis küll olema, aga ma kujutan ette kui palju 'rikkamad' te kõik peale seda olete. Eriti muidugi lapsed :)

   Alice

   Delete
 2. Replies
  1. Euroopasse neljaks nädalaks, Eestis olen kaks nädalat.

   Delete
 3. Miks üks inimene autoga üksi sõidab? St miks kõik ei lenda või kõik autoga ei sõida?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Me peatume Christchurchis mitmeks päevaks, et sõpradega aega veeta - pärast nelja seal elatud aastat on seal mitu väga toredat inimest, keda tahaks näha. Aga Christchurch on suur - ilma autota ei tahaks seal olla, ja ühistranspordiga ei taha koos lastega seigelda, kui ainult paar päeva on aega. Nii et otsustasime, et võtame auto Christchurchi kaasa.

   Aga Christchurch on Invercargillist kaheksa tunni autosõidu kaugusel. Koos lastega seda autosõitu teha ei taha!!!

   Mistõttu 1) mina sõidan autoga Invercargillist Christchurchi, ja 2) mees lendab koos lastega lennukiga, 1 tund ja 15 minutit.

   Nii et kõik kokku tähendab see seda, et lapsed ei pea seda tervet päeva kestvat autosõitu üle mägede tegema, ja mina saan neile Christchurchis lennujaama kohe vastu tulla. Lapsed kõik rõõmsad ja rahulikud :), ja siis saame paar päeva mööda sõpru ringi kolistada Christchurchis.

   Tagasi umbes samamoodi, aga Christchurchis olemise aega ei hakka võtma: tuleme vaid oma Euroopa lennuki pealt maha, magame öö sõprade juures Christchurchis, ja siis järgmisel päeval mees paneb koos lastega lennukiga koju, ja mina samal ajal sõidan autoga terve päeva kodu suunas, ja jõuan kah õhtuks koju.

   Delete