Advice wanted: epilepsy bracelets

Hi guys. I'd like to ask for some advice.

I am wanting to get myself a medical bracelet (for epilepsy), something the likes of these:
And now here's the question: what kind do you suggest? It doesn't have to be one of the above - these are just images I've randomly copied off Google.

I've never worn a medical alert wristband before and, to be honest, I'd don't really wear bracelets, as in, full stop. I very rarely even wear a watch on my wrist. I don't like jewellery - that goes for both bracelets and necklaces, by the way.

But I do want to get myself a medical alert bracelet. I will be travelling on the plane alone with my son, and although I very rarely get full seizures, the chance is still there, so I am wanting a medical alert bracelet.

But what kind to choose?

In addition to not knowing 1) what kind of a bracelet I'd like (because I don't normally wear them), 2) I also don't know what the benefits & disadvantages of different medical alert bracelets are.

To get a silicone one? Does the tag necessarily need that red cross and a snake symbol on it? Etc etc etc.

If you've got experience, share it, please :)

PS. So far I am thinking of getting a steel "tag" which I will wear tied around the wrist with string. Front would have red cross / snake design with word "epilepsy", the back would have my name, catamenial epilepsy and ICE phone number.

9 comments:

 1. Minu arvates juhib viimane kõige rohkem tähelepanu meditsiinilisele teemale. Teised on kõik liiga tavalised - nagu ehted. Kui on reaalne olukord, siis keegi ei vaata, mis käsitöö vidin Sul käe peal on, aga kui on äratuntavalt meditsiiniline, siis vast nähakse.
  Oleks huvitav kuulda, miks valisite eraldi reisimise. Mina ei suuda 4 h puhkusele lendamistki ette kujutada ilma perepoolse toeta, veelvähem terviseprobleemi ja lapsega üksi... Julge naine!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meie valisime eraldi reisimise (üks läheb ühe lapsega, teine teise lapsega), sest meile tundus see variant lihtsam.

   Põhjus selles, et kuigi lapsed oskavad vahel väga ilusti koos mängida, vahel nad kohe ÜLDSE EI OSKA. Eriti üks, khm!, kolme-aastane plika. Et ta on nagu... tank. Et kui talle midagi ei meeldi, siis ta paneb ikka täiest kõrist ja terve kopsumahuga.

   Ja me siis arutasime, kuidas lennukis hakkama saada, kui me istume kõik neljakesi koos. Üks laps jääb magama - kas teine laseb tal rahulikult magada? Üks täiskasvanu jääb magama - kui kaua saab rahulikult magada, kui on kaks last kõrval, kes võivad ehk erinevatel aegadel magama jääda? Mis juhtub, kui plika otsustab väsimusest ja tüdimusest, et tema hakkab nüüd kõigile närvidele käima? Lennuaegu on meil kokku 27 tundi, pluss lennujaamad vahepeale. Poolteist päeva oleks ju tarvis "üksteise otsas" sisuliselt elada.

   Et sisuliselt meil oli valik kas minna 1) neljakesi koos istudes - kaks täiskasvanut, kaks last, 2) neljakesi aga eraldi istudes - üks täiskasvanu ühe lapsega lennuki eesotsas, teine tagaotsas, 3) eraldi lennukitega.

   Ja me otsustasime, et me lähme eraldi lennukitega. See tähendab, et lastel pole võimalik üksteisele närvidele käia, plikal ei ole tarvis võistelda ja võimelda täiskasvanu tähelepanu saamise eest - tema on ainus laps, tema saab KOGU tähelepanu - ja kohe kui laps magama jääb, saab täiskasvanu kõrval magama jääda.

   Asjal on miinuskülgi kah, aga meile tundus lõpuks, et võimalikest valikutest on see tegelt kõige lihtsam.

   Kui plika oleks aasta, võib-olla kaks aastat, vanem - siis me läheks neljakesi koos. Aga praegu ta on ikka paras kolmeaastane koos kõigi kolmeaastaseks olemise, eee... huvitavate iseloomuomadustega :).

   Delete
 2. Mina soovitaksin ka sellest valikust viimast, aga ma kasutaks seda siis nii, et see tekst oleks väljapool. See punane sümbol seal näeb pigem lillekesena välja, aga kui ikka on kohe näha sõnad EPILEPSY ja MEDIBAND, siis on selge millega tegu.
  Näiteks nagu selline
  http://www.theidbandco.com/Deluxe-Engraveable-Silicone-Bracelet-Broad-Band-24648?CountryCode=UK&gclid=EAIaIQobChMI0r-bzcHX1gIVB58bCh2NIgj7EAYYASABEgIsAfD_BwE

  See esimene käevõru näeb täpselt selline välja nagu minu tütre käevõru ja ma ei tuleks selle pealegi, et midagi sellist võiks tähtsat meditsiinilist sõnumit endas kanda.
  Nende kummist käevõrudega on küll see jama, et need ajavad käe kergesti higiseks ja võivad ebamugavad kanda olla, aga kui sa seda vaid üksinda reisides kannad ja mitte igapäevaselt, siis ei tohiks küll mingit probleemi olla. Vahepeal olid ju just sellised heategevusorganisatsioonide kummikäepaelad väga populaarsed ja iga teine inimene kandis neid :)

  Alice

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mis sa sellest variandist arvad?

   https://www.etsy.com/nz/listing/102152892/steel-medical-alert-plate-for-beaded

   Panen ta paelaga käe ümber. Eespoolel on punase risti/ussi kõrvale kirjutatud "EPILEPSY" ja tagapoolel on mu nimi, EPILEPSY ja mu abikaasa telefoninumber "ICE 006421......jne" formaadis.

   See link, mille sina panid, näeb kah hea välja, aga ma ei näe selliseid variante (kuhu saaks oma info lasta kirjutada) Uus-Meremaale saatmiseks. Et võib-olla laseks tolle Inglismaale kellelegi saata ja siis paluda postiga edasi Uus-Meremaale minu suunas panna...

   Ma siin loen parajasti nende silikoonist võrude kohta, et nad on ebamugavad kanda, kuna nahk higistab - nagu sinagi kirjutasid. Et kui ma teen omale tolle metallist, siis äkki ma hakkaks seda KOGU AEG kandma?

   Aga samas võiks ju reisimise ajaks panna kaks tükki. Et muidu hakkaks kandma kogu aeg metallist-nöörist kombinatsiooni, aga lennukis olemise ajaks paneks silikoonist võru veel lisaks, kuna ta on äkki parem ära tunda?

   Ma ei tea. Huvitav teema, eks, kui ise kunagi võrusid ei kanna ja üritan nüüd välja mõelda, mis võru ma oleks nõus 100% ajast kandma :)

   Delete
  2. Ma ei tea, kuidas mujal maailmas teadlikkus on, aga mina näiteks ei tuleks eales selle peale, et hakata haigushooga inimese käepaelast infot otsima. Võimalik, et mujal on sellised võrud levinumad ja teadlikkus suurem? Iseenesest äärmiselt kasulik. Hea oleks vast ka oma tütrele selgeks teha, et kui emmega midagi juhtub, siis ta oskaks näidata kasvõi käevõru peale ja tähelepanu juhtida.

   Need metallist näevad küll ilusamad välja, aga negatiivne on see, et need meenutavad liialt tavalisi ehteid st ei täida eesmärki. Seetõttu oleks eelmise kommenteerija viidatud silikoonist väga hea, see hakkaks ehk natukenegi silma.

   Ma olen omal ajal kandnud silikoonist käevõru ja ei tundnud küll, et see kuidagi ebamugav oleks või higistama ajaks (võibolla suvel soojaga ehk?).

   Delete
  3. Kui aus olla, siis ma ei tea kui nähtavad ja tähelepanu köitvad need metallist võrud on. Ma tean, et tavaliselt (vanasti) just selliseid kasutatigi, aga minu arvates paistab mõni selline kummist värviline käevõru koos tekstiga palju paremini välja ja paistaks juba kaugelt silma.
   Seda higistamise osa ei tasu väga palju karta, sest mõnel võib sellega probleeme olla ja teisel jälle mitte. Kujutan ette, et ega sul ka karvased käed ei ole, et see kumm siis käekarvu näpistama hakkaks (mis meeste puhul võib probleemiks olla) :)

   See minu poolt lingitud link oli küll täiesti juhuslik (mis esimesena google otsinguga silma jäi ja õige tundus) aga tundub tõesti väga asjalik ja korralik asi olevat. Ma just helistasin neile ka ja sain teada, et nad saadavad ka Uus-Meremaale. Veebilehel on üleval koht kus sa saad 'currency'-t vahetada ja seal on NZD täitsa olemas. Oma kodu aadressi trükid tellimusse sisse kõige lõpus kus delivery kohta infot küsima hakatakse. Valid sealt siis NZ ja kirjutad oma aadressi ning valid kas soovid paki saatmist airmail või surface teel. Kirjuta mulle kui hätta jääd. Võid vabalt ka minu juurde tellida ja ma siis saadan sulle ise kui otse ei saa :) Pole üldse probleemiks nii et ära häbene :)

   Aga seda jah, et hea oleks kui sa oma pojale õpetad mida ta tegema peab juhul kui sinuga midagi juhtub. Sa tunned oma last ise kõige paremini ja tead kuidas talle tasuks asju seletada, aga ma ise oma lapsele seletaks seda asja pigem käevõrule keskendudes kui sellele, et sinul midagi viga on.
   Pean siis silmas, et kord kui sa selle käevõru kätte oled saanud, siis näitad seda talle ja küsid, et kas ta teab mis see on? Tema vastust ei olegi vaja oodata, vaid hakkad kohe seletama, et see on selline võru mis käib su käe ümber, et JUHUL kui midagi peaks sinuga juhtuma (pea hakkab väga valutama või sa kukud ja sa ise ei saa rääkida), siis selle käevõru järgi saavad teised inimesed teada kuidas sind aidata. Et tema töö on siis vaid sinu kõrvale jääda ja teistele seda sinu käe peal olevat käevõru näidata.

   Temale aga muretse selline käevõru https://www.amazon.co.uk/Sigel-SY391-Safety-Wristband-Design/dp/B009ZPGETW/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1507202598&sr=8-2&keywords=child+wristband
   Sellel lingil on küll tüdrukute omad (ma praegu kiiruga poiste omi ei leia, aga neid on ka poistele), aga need on väga head. Meil on just need ja nende kinnitus on mugav, samas selline mis kegelt ära ei tule või mida laps ise kergelt ära võtta ei saa (võimalik et oleneb ka lapsest :) ).
   Sinna siis kirjutad oma telefoni numbri juhul kui ta peaks mingil põhjusel su silmist kaduma. Õpetad talle ka, et kui ta peaks su ära kaotama, siis mingu mõne turvamehe või poemüüja juurde või kellegi lastega täiskasvanud juurde (muidugi oleneb ka kus te olete ja kas seal on poode ja lapsega vanemaid lähedal) ja näidaku neile oma käepaela kus su number on.
   Sedasi ei juhi sa liiga palju tähelepanu sellele, et sina HAIGE oled ja ta siis sinu pärast muretsema peab või hakkab, vaid et see on justkui normaalne, et sinul on sinu käevõru ja temal tema oma sel ajal kui te kahekesi reisite (või siis et sinu käevõru ongi selline mis sinu käel alati on ja mida teatud olukorras peab teistele näitama).

   Tuli pikk jutt, nagu alati :)
   Alice

   Delete
  4. Üks koht veel, kust sellist pudi osta on Aliexpress, hinnad reeglina odavamad kui mujal.
   Näiteks
   https://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-1PC-Alert-Epilepsy-Silicone-Wristband-A-Great-Message-to-Carry-In-Case-Emergency/32603107690.html

   Delete
  5. TEHTUD!

   Ostsin käevõrud ära ja mõtlesin, et paneks siia kommentaari - näitan, millised.

   Kaks võru ostsin:

   1) Esimene on too Alice'i lingitud http://www.theidbandco.com/Deluxe-Engraveable-Silicone-Bracelet-Broad-Band-24648 . Sissepoole lasin trükkida minu nime, epilepsy, ja mu abikaasa telefoninumbri ICE kontakt-isikuna. Ja plaan on see vähemasti reisimise ajaks käe ümber panna.

   2) aga teiseks ostsin lisaks https://www.etsy.com/nz/listing/102152613/brushed-steel-medical-alert-id-plate-for mille kavatsen lihtsa musta paelaga käe ümber siduda. Sissepoole lasin samuti trükkida minu nime, epilepsy ja siis mu abikaasa telefoninumbri ICE kontakt-isikuna.

   Ja idee on siis selles, et seda metallist võru proovin hakata kogu aeg kandma - ja tolle erksa silikoonist võru panen lisaks reisimise ajaks käe ümber, et oleks paremini äratuntav, et siin mingi meditsiiniline võru on.

   Delete
  6. Vastuseks KT-le veel:

   "Ma ei tea, kuidas mujal maailmas teadlikkus on, aga mina näiteks ei tuleks eales selle peale, et hakata haigushooga inimese käepaelast infot otsima. Võimalik, et mujal on sellised võrud levinumad ja teadlikkus suurem?"

   Kui ma abikaasale esiteks näitasin, mida ma võru sisse trükkida lasen, siis abikaasa esimene reaktsioon oli, et äkki paneks võru sisse hoopis instruktsioonid - a-la "ära topi mulle midagi suhu, lihtsalt hoia mind pead ära löömast, kuni ma ise üles ärkan". Midagi selles vaimus.

   Aga ma ütlesin abikaasale, et tead: need inimesed, kes ei tea, mida langetõve puhul teha - nad arvatavasti ei oska võru otsidagi, nii et need instruktsioonid on sellised... kasutud. Ja et inimesed, kes teavad võru otsida - nad arvatavasti teavad, milleks seda võru üldse vaja on, a-la sealt saab meditsiinilise info ja kontaktisiku vahetevahel kah.

   Ja see võru on selline... noh, mina näiteks tean, et meditsiinilised võrud kasutusel on, sest õppisin selle ca 25-aastasena, kui erinevate tööde tõttu igasuguseid esmaabi-koolitusi saama hakkasin. Ja üle 50-aastaste inimeste seast, ma arvan, teavad võrude kohta ehk ca 40% elanikkonnast?

   Kui palju noored inimesed võrude kohta teavad? Ma ei tea.

   Aga see pole, nagu, minu võru point.

   Mina tegin võrud peaasjalikult reisimise tõttu: sest minnes pikamaalennule ÜKSINDA koos lapsega, oleks hea, kui võru igaks juhuks olemas oleks. Professionaalsed ameti-inimesed nagu stjuuardessid, lennujaama-ametnikud jms arvatavasti teavad võrude kohta peaaegu kõik, sest nende töö osaks on suure hulga võõraste inimeste "protsessimine". Ja et selles mõttes oleks võru reisima minnes kasulik.

   Minu õnneks on mu langetõbi, esiteks, peaasjalikult öine: "suured" langetõvehood on mul ainult une ajal olnud, öösel, magades, nii et päeasel ajal kuskil ringi kõndides ma tavaliselt ümber ei kuku :)

   Ja teiseks on ta hetkel üsna normaalselt kontrolli all. Mitte 100%, aga piisavalt hästi, et ta elu eriti ei raskenda.

   Ma mingil hetkel arvatavasti kirjutan sellest pikemalt, kuidas ma langetõvega üldse tegelen, sest hetkel, tundub, me hakkame teda progesterooniga ravima. Aga see on teine teema, eks :)

   Delete