Thoughts of the new year

It's a lot of photos, but... heck with that.

1st of January was spent at the Sandy Point beach.

The girl's got funk.
***

2nd of January was spent at the Bluff coastal walkway.


This photo reminds me of when we started The Kid at a preschool in Christchurch and his lunchbox was chosen as the "lunchbox of the week" due to our standard approach to feeding kids being stuff-it-full-with-fruit-and-veggies. 


***

On New Year's Eve it started raining heavily just before midnight and, man!, I was grateful for that. It meant that pretty much every partying bunch (who before that had been barbecuing in their gardens and making noise, which happy people generally do) gathered indoors instead and we managed to sleep blissfully through the change of the year without even hearing the fireworks. Yuss!

***

Another pre-house-buying thought I keep playing with is... visitors.

The house we're buying has four bedrooms, which means that whilst we're renovating we can move people around, from room to room, until everything's done, without anyone having to live on top of anyone else's stuff.

After that, it means there's an extra room for people to stay over.

I'm excited both with the prospect of having friends visit and stay with us (Treena? Molly? Various visiting Estonians? Family from overseas?) but also... an au-pair maybe. A young person from overseas somewhere who can live with us and share in our lives, and who kids would probably love having around.

I mentioned it to The Man and he said 1) that he's also thought about it and 2) it'd be awesome.

I'm actually way excited about the idea. Don't know why, but it sounds awesome.

***

On the weekend we had another brief Estonian visitor who, as is customary, the kids have been asking about for several days now.

It's fascinating that even when visitors come for a few hours, the kids will be saying, "Is Ene coming tomorrow? Krislin?" for a good long while afterwards. It may have to do with the fact that almost every visitor ends up bringing Estonian chocolate ;P, but it's also more than that, I think.

Kids love company.

8 comments:

 1. Head uut aastat Mann! Põnev on see teil tulemas. Oma kodu. Edu!

  Aga vot uue aasta maha magamise soovist mina aru ei saa. Mulle nii meeletult meeldib see kesköö ja möll ja ... Meie tegime ka Ayraga pauku. Plika on täiesti vaimustunud ilutulestikust juba teist aastat järjest.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mulle meeldib... magada. Ja kui ma piisavalt magada ei saa, siis järgmisel päeval lastega tegelda on hirrrrrmus raske, nii et poole ööni üleval olla, et aasta ära saata ja teine vastu võtta, ei kutsu üldse. Lisaks sellele, et mul kalendripäeva suhtes suhteliselt poogen suhtumine on - et aasta pikimat ja aasta lühimat päeva ma tähistan küll, aga aasta "algust", mis on selline... suvaliselt paigutatud asi ju, et kus detsember lõppeb ja jaanuar alguse saab, vahet pole.

   Ning teiseks see, et lapsed, kui nad vähemaganud on, on hirrrrrrmus jonnakad järgmisel päeval. Et ma ei taha ei ise aastavahetusel üleval olla ega ka lapsi üleval hoida :)

   Delete
 2. Head uut aastat kogu teie perele! Hoian teile pöialt, et maja ost sujuks ladusalt ja et kõik teie unistused uuel aastal täituksid.

  ReplyDelete
 3. Head uut aastat! :)

  Ma naljaga pooleks küsiks viimase pildirea järgi, et kas teil seal mitte suvi ei pidavat olema hetkel? ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma võiks selle küsimuse peale kõva häälega vanduda...

   S*tt suusailm on olnud, basically. Isegi praegu, kui aknast välja vaatan, on ca 12 soojakraadi ja vihma ladistab. Kui oktoobris siia kolides tuli paar sooja, päikselist ilma, siis ma mõtlesin suure heameelega, et jess, siin ei ole üldse nii halb, kui ma arvasin! Et näed, oktoober on, aga ilm hakkab paremaks minema juba!

   Aga siis tuli november, ja detsember. Detsember veel eriti...

   Ja nüüd on jaanuari algus, täna vaatasin just köögiaknast välja ja ütlesin teisepoolele, aknast välja viidates, kus vihma ladistas ja külm oli, et: "This does not look like summer."

   Ainus asi, mis mind hetkel natuke rahustab, on see, et isegi kohalikud vinguvad kõik, et erakordselt s*tt suvi on. Ilm on hetkel valdavalt ikkagi 14 soojakraadi ringis, nii et hommikul on joped ja mütsid seljas (ca 9 kraadi) ning pärastlõunal tuleb päike välja ning saab võib-olla isegi t-särgi väel olla (18 kraadi). Et laias laastus selline... põhja-Norra suveilm, või põhja-Šotimaa.

   S*tt suusailm, basically.

   Grrrgh!

   Delete