9 January

The ninth of January - the day when, just as everyone has got used to summer holidays and figured out their groove for chilling out, doing not much of anything - the year's working life starts again.

The Man has gone back to work.
The kids have started preschool again.
The solicitor has returned to her office, so Maria is dealing with house buying paperwork.
The Ministry of Education are back up and running, so Maria can deal with their paperwork, too.

Only the shoe repairman is not back yet. Not a single note on his workshop's window, I guess he's out there somewhere, catching fish or hunting in the hills maybe, and enjoying what claims to be summer though looking at the weather, it could easily be autumn, or spring.

It's hardcore, this sudden return of... normal, I guess. Early morning alarm clocks, oatmeal porridge for breakfast, backpacks hanging by the door.

I really liked the summer holidays. Really, really liked them.

By about 25th of January we will have bought a house. 13th of February I start school. Mid-March we get to move in.

It's been an exciting year, and is an exciting year ahead still.

Welcome 2017!

2 comments:

 1. Ma olen alati tahtnud küsida - kas lõunapoolkeral sellist pikemat suvevaheaega ka peetakse? Nt millal kontoriinimesed kõik puhata tahavad - jaanuaris/veebruaris või klassikaliselt juulis/augustis? Ühelt poolt võiks ju nagu kliimasuve nautida, teisalt vuhiseb ülejäänud maailm jaanuaris/veebruaris tööd murda.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oih, vabandust, läks meelest su kommentaarile vastata :)

   Siin on peaaegu kõikidel suvepuhkus jõululaupäevast kuni ca 8. jaanuarini. Et nende kahe nädala jooksul on väga raske mingeid asju teha, sest paljud inimesed ja ettevõtted ei tööta.

   Aga muul ajal puhkamine on igaühe enda valida, et mõned võtavad terve kuu suvel, aga väga paljud võtavad need 2 nädalat jõulude ajal ja siis eraldi nädal näiteks keset talve, juulikuus, et saaks käia mägedes suusatamas. Et väga oleneb, kes mida teeb.

   Et siin tuleb arvesse võtta seda ka, et jaanuaris ju näiteks koolid ei tööta veel, ega ülikoolid, mistõttu ka näiteks igasugused spordiklubid, ja näiteringid jne ei tööta. Nii et see "jaanuaris vuhiseb tööd murda" asi vist ei ole eriti Uus-Meremaa stiil, kuna nii palju asju suviti ei toimu.

   Delete