Here.

Too tired and busy to write in much length, but I will take a moment to share this:

* Went to the medical centre this morning. Turns out, Invercargill has such a doctors shortage there is nowhere I can enrol our family. NOWHERE. Confused, I tried explaining, look, I have two preschoolers at home. What if they get ill? I was then told that for us to see a doctor, we would have to call the after hours service after 6 o'clock in the evenings and arrange someone to see us through that, hefty fees including and when I got back home, I just about cried. The idea that it should even be possible, for an ill preschooler to be seen by a doctor only through 1) ambulance or 2) an after hours service in the evenings, struck me as... F*ck. So, basically, our family is on a waiting list of the medical centre so that should they find a new doctor and the previous 4 pages of waiting list people get enrolled, we will be able to get a GP.

* And to add to the previous thought: now I have to hunt down how it would even work to get The Kid's various therapies forwarded on to Invercargill if there isn't a primary healthcare provider existing.

* And to think that for all the people I talked to prior to us moving here, not one mentioned this f*cked-up situation.

* Turns out, the house we're renting had damaged phone cables under the floor, so the first weekend we were here I spent quite a bit of time talking to various tech support people and then a technician came and crawled under the floorboards to fix the cable and long story short, now we have internet.

* Tried registering our dog through the council's website. Our address didn't work. So I have to go the council office, two kids in tow, to get our dog registered.

Basically, f*cked off and tired.

8 comments:

 1. See on esimene emotsioon, arvatavasti kõik asi töötab, lihtsalt aeglasemalt, kuna linn on pisike(ei ole nii suur). Loodan, et kõik lõpuks sujub ja saab olema normis! Kannatust!

  ReplyDelete
 2. Jõudu, jaksu ja pikka meelt! Loodan südamest, et nüüd saaks ainult paremaks minna.

  ReplyDelete
 3. Jah, küll kõik korda saab , järsku tutvud naabritega, saad kontakte, ehk keegi oskab soovitada,nagu need asjad ikka käivad..kannatust ja rahulikust eelkõige.

  ReplyDelete
 4. Kas see koera registreerimine on mingi eriti oluline asi, et seda peab nii ruttu tegema? Jäi kuidagi silma ja kuna Eestis sellist asja ei ole, siis hakkas huvitama, et kas Uus-Meremaal on mingid tesitsugused seadused? Ise mõtlen küll, et koera registreerimisega tegeleks millalgi siis, kui kõik muud asjad on tehtud.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sellega oli lihtsalt see asi, et Christchurchis ma ju koera registreeringu hoidmise eest maksin (ettemakstud järgmise juulini välja), nii et ma ei tahtnud, et mul "topelt" raha läheks - Christchurchis ja Invercargillis korraga. Siis ma läksingi Invercargilli veebilehele, et siia registreering ära teha ja saaks selle Christchurchi linna alt ära kustutada, aga veebis, näed, ei töötanud. Et selles kogu point oligi - mina tahtsin arvuti tagant kodus ära teha, lihtne, mitte aga linnavalitsuse hoonesse jalutada.

   Delete
  2. Aga lisaks siia veel niipalju, et nii või teisiti on sellega nüüd okei - rääkisin Invercargilliga telefonitsi ja nad võtsid mult andmed telefoni teel, et ma saaks nende kontorisse alles siis tulla, kui elu rahulikumaks läheb. Ja Christchurchiga rääkides selgus, et neil on linnadevaheline leping, et selle asemel, et ma Christchurchist raha tagasi peaks saama ning siis Invercargillis ainult osa aasta eest maksma, nad "kannavad selle üle", ehket kuna Christchurchis on juulini makstud, siis Invercargill võtab kah seisukoha, et on juulini makstud.

   Delete
  3. Kas see registreerimine on kohustuslik? Ma saan aru, et Uus-Meremaal on mingisugune koertemaks siis?
   p.s. Tore, et asjad lahenesid :)

   Delete
  4. Jep, kohustuslik. Üks asi on see, et selle raha eest nad pakuvad igasugu koerteteemalisi teenuseid, aiastatud jalutusalasid näiteks, kus saab koera rihma alt lahti lasta ja teiste koertega mängida, aga teiseks nad tahavad täpselt teada, kus millised koerad on, et kui on vaja leida koer või omanik (näiteks kui keegi leiab tänavalt omanikuta koera või saab keegi laps punasetriibuliselt laikalt hammustada) on andmebaas olemas. Kui koer registreeritud ei ole - tunneb lihtsalt ära, kuna kaelarihma küljes pole õiget värvi lipikut - siis võib trahvi saada.

   Delete