Snapshots of our lives here

A lot can fit into a weekend, or a week.

More snow.


These two checking us out from the inside, eating crackers


More hugs on the sofa, and more exhausted naps.More artwork a la The Kid.


More Duplos layered across the living room.


More games on the floor.


More row, row, row the boat, gently down the stream songs.More walks around the neighborhood, and on the fields.
Talking of walks: on our recent trip to our local park I balanced our camera onto a rock, set a timer and attempted to get a photo with all of us in it.

It didn't work straight away. Thing is: The Dog can get a little, how do I put it now... excitable when there is another dog nearby, and when I had already set the timer it turned out that there was, indeed, another dog and its owner approaching us in the park.

So I got an array of photos of The Man trying to keep The Dog under control and me laughing at it instead.


And then we tried again.

Ahh - that's better.


Life. Life is happening :)

5 comments:

 1. Lihtsalt huvi pärast: ma alati vaatan, et nii Teie kui lapsed ja abikaasa on toas alati paksult riides. Kas see on sellepärast, et Uus-Meremaal pole majades erilisi küttesüsteeme või on seal lihtsalt nii külm või on põhjus milleski muus?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh, kust ma alustan seletamist :P.

   Uus-Meremaa majad on tavaliselt külmad. Kahekihiline klaas tehti akende jaoks kohustuslikuks alles paar aastat tagasi (mälu järgi vist 2008), soojustust hakati panema vist alles 90-ndatel, ja keskküte on siin väga harv. Meie elame 60-ndatel ehitatud majas, kus on originaalsed ühekihilised aknad (ehket tuul tõmbab läbi), soojustus on ainult laes (õnneks järgmisel nädalal just tullakse korralikku soojustust panema põranda alla ja lakke lisaks) ning küte on õhksoojuspumbaga, mis 0-lähedases temperatuuris teatavasti väga efektiivne ei ole. Ilmad on praegu ca -2 öösiti ja +10 päeval. Aga laias laastus on meie maja kusjuures keskmisest tiba parem, sest üldiselt on Uus-Meremaa majad külmad, tuuletõmbustega ja rõsked.

   Kui raha oleks palju, elaks korralikus majas, aga korralikult soojad majad on siin nii harvad ja NII kallid, et ei jaksa selle eest maksta, nii et elame keskmist sorti majas.

   Põhjusi on selle taga palju ja erinevaid... ei tea, kui palju sulle huvi pakub.

   Delete
  2. Huvi oli seetõttu, et Kaukaasias (kus ma elanud olen) on sama teema, isegi maamajades, kus on ahi olemas, puudub normaalne küttesüsteem. Meil on vanades majadus ju nii, et ahi on enam-vähem maja keskel, seal aga tihti nii, et ahi on ühes majanurgas ja sellel puudub soojamüür, mis sooja majas hoiaks ning kogu soe läheb sisuliselt korstnast välja. Seal on ka kõik kampsunites :)

   Delete
  3. Siin on sama: all lõunas on ahjud umbes pooltes majades olemas, aga neil ei ole soojamüüre. Ma ei ole Uus-Meremaal ÜHTEGI süüjamüüri näinud. Nii et puitkütet kasutatakse tegelikult palju, aga ahjud on sisuliselt nagu pliidid: kuni köetakse, on soe, aga kohe kui tuli kustub, läheb külmaks. Kaminaid siin enam ei kasutata (need on majades kinni plaaditud), aga neid tehti kuni umbes 80-ndateni, nagu sa ütledki, maja välisseina - suurem osa soojast otse korstnast välja ja seina sisse ei talletu eriti midagi. (Sellised kaminad on minuteada Inglismaa ehitustava.) Mingi aeg ma mõtlesin, et võib-olla ei tehta siin soojamüüre seetõttu, et maavärinaid on palju, aga siis ma vaatasin ehitisi laiema pilguga ja hakkasin mõtlema, et no kui nad oskasid ja julgesid suuri kirikuid püsti panna, siis miks mitte soojamüüre? Nii et ma ei tea siiamaani, miks siin soojamüüre ei kasutata. Ja see külmade majade teema on ka minu arust... Inglismaalt võetud kultuur. Ma olen Euroopa sõpradega seda teemat arutanud ja mitmed inimesed on öelnud, et nende kogemuse järgi on Inglismaa Euroopas ainukene, kus maju ehitati külmana ja kus siiamaani loetakse nö "normaalseks", et kui õues on külm, siis majas on ka külm.

   Delete
 2. Wonderful photos! And a very funny photo shoot :D

  ReplyDelete